بهراد ایکس

نوشته‌های یک دانشجوی کنجکاو

نوشته‌های یک دانشجوی کنجکاو

بهراد ایکس

بهراد خادم حقیقیان هستم. اگر می‌خواستم برای خودم بنویسم، استفاده از نرم‌افزاری مثل notepad برای این کار کافی بود، نیازی به اینترنت و این‌ها هم نبود، قضاوتی هم نبود ولی اثری هم نبود. برای اثر‌گذاری می‌نویسم...

اطلاعات بیشتر در بخشِ "کمی دربارهٔ من".

درضمن خوشحال می‌شوم که از این جعبه‌ٔ پایینی هم استفاده کنید.

آخرین نظرات

کنکور نامه ، قلمچی ، دایه مهربان تر از مادر ؟

سه شنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۴۴ ق.ظ

با سلام! قراره توی این پست در مورد قلمچی خیلی رک و بی پرده یک سری توضیحات رو به شما بگم که حاصل افکار و تجربیات منه که توی دوسالی که توی قلمچی بودم ، دیدم. توی این پست نه اغراق میبینید و نه تبلیغ ؛ صرفن واقعیات رو بیان میکنم. هم نکته های مثبت رو میگم و هم نکته های منفی. امیدوارم پیش از هرگونه قضاوت و ... ، اول مطلب رو کامل بخونید! برای این کار هم دو تا کار ساده انجام میدید : 1- هر چیزی که در مورد قلمچی  و تبلیغاتش شنیدید رو میدارید توی یک گوشه از ذهنتون 2- بعد از خوندن این مطلب ، اونا رو با هم مقایسشون میکنید. قبول؟ پس شروع کنیم !

برنامه ای به ظاهر خوب ، ولی غیر منطقی

شما وقتی عضو کانون میشید ، از همون اول کار یک برنامه راهبردی دریافت میکنید که توی اون لیست آزمون ها و بودجه بندی های اونها نوشته شده ، که خودش خیلی خوبه! ولی ایرادی که هست اینه که این برنامه تا حدودی فریبنده هستش. (شما میتونید این برنامه رو از این لینک دریافت کنید - من برنامه چهارم ریاضی رو بررسی میکنم.)  برنامه ی دو آزمون اول سال تحصیلی شما به این شکله (من برای رشته ی ریاضی بررسی میکنم ، ولی فرقی نمیکنه ، چون همشون اینطورین!) :


برای مشاهده تصویر کامل ، روی اون کلیک کنید!
خب ... خیلی خوبه! با یک شیب ملایم داره میره جلو. (به تعداد صفحات کاری نداشته باشید ، ) اگه کتاب های تستی رو نگاه کنید ، میبینید که کار چندان سختی رو توی دو آزمون اول ندارید. همه چیز خیلی خوبه و تنها چیزی که شما رو اذیت میکنه ،  سخت بودن سوالاته! چون توی اوایل سال هستیم و از این بخش های کتاب ، توی کنکور سوال کم طرح میشه، سوالات رو خیلی سخت مطرح میکنن.(البته این یک علت دیگه هم داره که توی ادامه پست به شما میگم.) اما بیاید دو آزمون قبل از پایان امتحانات ترم اول رو هم یک بررسی کلی داشته باشیم. به تصویر زیر نگاه کنید :

برای مشاهده تصویر کامل ، روی اون کلیک کنید!
به یک چیز دقت کردید؟ توی دو آزمون اول ، شما توی فیزیک سه و فیزیک یک رو یک درس خیلی راحت (البته از نظر من و تستاش!) کار میکنید. ولی توی دو آزمون آخر (تا قبل از پایان امتحانات ترم اول) باید سه درس خیلی سخت و زمانبر رو کار کنید. توی شیمی سه توی دو آزمون اول ، توی استوکیومتری هستید که خیلی راحته و حتی توی آزمون اول مسئله ی چندانی هم ندارید! ولی توی دو آزمون آخر باید کل ترمودینامیک (که یه درس متوسط به پایینه) و کل درس محلول ها (که یه درس خیلی سخت به حساب میاد) رو کامل بررسی کنید. فیزیک 2 و شیمی 2 هم همچین وضعیتی رو دارند. حالا بیاید دو آزمون مونده به عید رو با هم بررسی کنیم :


برای مشاهده تصویر کامل ، روی اون کلیک کنید!
به درس دفیرانسیل یک نگاه بکنید ، توی دو آزمون اول شما توی فصل 0 و مقدمات ساده فصل 1 (دنباله ها) تست میزنید ولی توی این دو آزمون ، باید کل مشتق (شامل مشتق ضمنی ، مشتق تابع وارون ، مشتق نمایی و...)  و کاربرد آن (که شامل جهت صعودی و نزولی ، تقعر ، اکسترمم نسبی و مطلق (که جر میده!) و رسم نمودار) رو یاد بگیرید که حدودا میشه 1500 تا تست! توی هندسه تحلیلی از شما انتظار میره که توی دو آزمون آخر ، کل ماتریس و دترمینان (که الحق و والانصاف خیلی سخته) رو یاد بگیرید ، در صورتی که توی دو آزمون اول توی فصل اول هستید که خیلی خیلی راحته و توی کنکور هم تستای راحتی از اون مبحث طرح میشه. سایر درس ها هم همین وضعیت رو دارند ...
یک سوال ، یکم غیرمنطقی نیست؟ چرا باید توی یک بازه زمانی دو هفته ای ، اینهمه درس رو کار کنید؟ مگه ممکنه؟ اصلن اگر هم ممکن باشه ، چقدر یادگیری به صورت عمیق صورت میگیره؟ مطمئنن نمیشه کل مشتق رو توی یک ماه یادگرفت. البته اگه فقط دیفرانسیل بخونید میشه ولی کلی درس دیگه هم هست که باید بررسی کنید...
به چه نتیجه ای می رسیم؟ به این که اونایی که با برنامه ی قلمچی جلو میرن ، توی یک بازه زمانی توی یک فشار خیلی شدید قرار میگیرن که به هیچ وجه منطقی نیست ... . این برنامه ظاهرن داره با کتاب درسی جلو میره ، ولی وقتی خود کنکور با کتاب درسی جلو نمیره ، چرا بودجه بندی آزمون هایی که مارو برای کنکور آماده میکنه بر اساس کتاب درسیه؟!؟

سوالات غیر استاندارد

قبول دارم که چیزی به نام «استاندارد کنکور» اصلن وجود خارجی نداره و هر چیزی که توی کنکور بیاد ، میشه استاندارد کنکور. ولی خود کنکور هم یک محدودیت هایی رو داره که اونها رو رعایت میکنه. سوالات قلمچی خیلی سخت تر از خود کنکورن و بیشتر به درد بررسی توی خونه میخورن تا آزمون دادن. (کسایی که توی قلمچی آزمون دادن میفهمن من چی میگم) ، مخصوصن توی این چند سال اخیر ، سوالات شیمی قلمچی خیلی بی رحمانه شده ، به طوری که در حد سوالات دکترا هستش تا کنکور! اما یک نکته ای هست که به مرور زمان متوجهش میشید.
حتی اگر به پاسخنامه سوالات نگاه کنید ، میبینید که سوالات سخت ، نه توضیح چندانی دارن و نه به کتاب درسی ربط دارن ، بلکه فقط محاسباتشون نوشته شده. اما توی پاسخنامه هر سوال ، اسم طراح سوال هم نوشته شده که قضیه رو مشکوک میکنه. متاسفانه ، برخی طراح ها برای این که اسم خودشون «دربیاد» (یعنی مشهور بشه) ، سوالات رو سخت طرح میکنن. کافیه که اسم طراح های سوالات قلمچی رو توی نت سرچ کنید. میبینید که اغلبشون نویسنده کتاب های انتشاراتی های مختلف از جمله قلمچی هستن. وقتی اسمشون رو سرچ میکنید کتاباشونو میبینید و این حس به شما تلقین میشه که برای این که درصدتون بره بالا باید حتمن کتابای این یارو رو بگیرید. همین! (برای اطلاعات بیشتر هم حتمن نامه ی رضا امیر به قلمچی رو بخونید!)

کتاب آبی و زرد قلمچی ... !

توی کانون که وارد میشید ، میبینید که تیپ سوالاتی که توی آزمون ها میبینید با تیپ سوالات کنکوری که توی خونه حل میکردید تفاوت زیادی داره. به شدت مفهومی و سختن و با راه حل های مخصوصی حل میشن. پشتیبان های قلمچی (که به اونها هم اشاره خواهیم کرد) معمولن توصیه میکنن که برید و کتاب های آبی قلمچی رو بخرید تا درصدتون افزایش پیدا کنه. یک سوال ، مگه کنکور رو از کتاب آبی قلمچی طرح میکنن؟
یکی از سیاست های قلمچی اینه که طوری آزمون میده که شما عملن مجبور میشید کتاب هاشو بخرید (که خدا رو شکر من نخریدم.). نمیخوام بگم که کتابهای قلمچی اصلن به درد نمیخورن، ولی وقتی شما میتونید با همون هزینه، کتاب های بهتر رو بخرید چرا این کار رو نکنید.
از طرفی سوالات سلیقه ای چه فایده ای برای شما داره وقتی توی کنکور همیشه از یک تیپ خاص سوال میاد؟ شاید بگید که آشنایی با سوالات جدید میتونه به ما کمک کنه عمیقتر یاد بگیریم ولی این حرف موقعی درسته که سختی سوال منطقی باشه که توی خیلی از سوالات کانون این اتفاق نمی افته. من هم قبول دارم که میشه این سوالات رو توی خونه بررسی کرد و ازشون نکته برداری کرد ولی چرا ذهنمون رو پر از نکته هایی کنیم که نه توی کنکور و چه توی بعد کنکور به درد ما نمیخورن! (تعجب نکنید، منی که رشتم ریاضی فیزیک بود و رشته مهندسی مکانیک رو انتخاب کردم، وقتی وارد دانشگاه شدم فهمیدم که بعضی از اساسی ترید چیز هایی که توی دبیرستان یاد گرفتیم اشتباه بوده و به لحاظ مفهومی اشکال داشتن. مخصوصن توی درس فیزیک. حالا ایشالا خودتون میاید میبینید :))
یکی از معظلاتی که متاسفانه کنکوری های جوگیر بهش مبتلا میشن "مرضِ نکته" هستش. فکر میکنن که هرچقدر نکته زیاد بادبگیرن به نفعشونه. این حرف اتفاقن خیلی هم خوبه ولی متاسفانه (و به لطف زالو هایی مانند قلمچی و...) نکات غیر کتابی هم قاطی نکته های کنکوری میشه و 90% مغزتون رو پر از نکته های به درد نخور میکنید.

رتبه های برتر کنکور به قلمچی میروند؟!

این جمله همیشه جزو شعار های تبلیغاتی قلمچی بوده. رتبه های برتر کنکور به قلمچی میروند ...
به نظر شما این حرف چقدر میتونه درست باشه؟ آیا همه رتبه های برتر کنکور به قلمچی میروند و از کتاب های کانون استفاده میکنند؟! زهی خیال باطل!
مثالش همین رتبه 1 کنکور 95 (رشته ریاضی)! ولی بحث سر این نیست...
چرا هیچوقت راجب اون افرادی که به قلمچی میرن و رتبه برتر نمیشن صحبت نمیشه؟ هر سال هزاران نفر توی قلمچی آزمون میدن و رتبه برتر نمیشن! خیلی سادست چون صرفن با اسم قلمچی که نمیشه رتبه برتر شد. باید کلی تلاش کرد. شما اگه تلاشت زیاد باشه و پشتکار داشته باشی بدون قلمچی هم میتونی رتبه برتر بشی. حالا فرض کنیم یکی توی قلمچی آزمون نمیده و توی "آزمون گستران پشمک اندیش غرب" آزمون میده؛ آیا این دال بر اینه که اون نمیتونه رتبه برتر کنکور بشه؟ این حرف اساسن مزخرفه. رتبه بودن و قلمچی رفتن هیچ ربطی به هم ندارن. اگر هم میبینید همه این افراد توی قلمچی آزمون میدن صرفن به خاطر اینه که تبدیل به یک رسم شده، عادت کردیم به این ماجرا.
حالا یه چیز دیگه میگم بین خودمون بمونه، وقتی که نتایج کنکور رو اعلام میکنن معمولن صدا و سیما (و صد البته آقای حسینی بای) با رتبه های تک رقمی کنکور مصاحبه میکنن. اگه دقت کرده باشید همشون میگن کلاس خاصی نمیرفتیم و از این حرفها. ولی یک ماه بعد توی مجله آزمون (که بعد هر آزمون قلمچی بهتون مفت میدن) عکسشونو چاپ میکنن و تیترش مینویسن "ربته فلان کنکور : از کتابهای زرد قلمچی استفاده میکردم!" فقط هم توی قلمچی نیست، گاج و آفبا و... هم از این کارا زیاد کردن.
حتی کنکور آسان است هم از این کارا میکنه! نکته ای که هست و شما نمیدونید اینه که این افراد از این شرکت ها حقوق دریافت میکنن. مثلن این که در ازای دریافت این مبلغ باهاشون یک مصاحبه ای بشه و اونها هم از این شرکتها تعریف کنند. همین! واسه همینه که اگه برید توی صفحه اول سایت کنکور آسان است میبینید که رتبه های برتر کنکور رو زده و همشون هم ازعان داشتن که از دی وی دی های اونها استفاده میکردن! در صورتی که همه ما ها میدونیم که اگه یکی از کنکور آسان است استفاده کنه حتما رتبه برتر کنکور نیست! :))
لپ کلام این که گول این شعار های تبلیغاتی رو نخورید. همه این رتبه های ظاهرن برتر پول میگیرن از این شرکتها.

توهمی به نام پشتیبان!
از وقتی که توی قلمچی آزمون میدید، فردی که لقبش پشتیبان هست آزمون های شما رو برگزار میکنه و نتایج شما رو پیگیری میکنه. جلسه پنج نفره تشکیل میده و کارنامه های شما رو تحلیل میکنه. اینها حداقل اون چیزهایی هستن که خود قلمچی ادعاشو میکنه. اما آیا واقعن یک همچین اتفاقی می افته؟
پشتیبان قلمچی شما در 90 درصد مواقع یا یک دانشجوئه که برای گذران زندگیش مجبوره توی قلمچی کار کنه یا یک مشاور آموزش پرورشیه که برای این که بتونه درآمد بیشتری کسب کنه شده پشتیبان. کاری هم که پشتیبان انجام میده توی این چند مورد خلاصه میشه :
 • برگزار کردن آزمون ها، بدون نظارت به تقلب و... . اکثر آزمونها توی شرایط خیلی بدی برگزار میشن. کلاس های کوچیک و نفرات زیاد، به طوری که هی چی که حل میکنی رو بغل دستیت میبینه. خود پشتیبان ها هم بعد پخش سوالات (که همیشه و بدون استثتا تاخیر داشته) غیب میشه و میره با گوشیش بازی میکنه. هیچ نظارتی بر روی آزمون ها نیست و اگه ببینید یکی گوشی یا ماشین حساب در آورده تعجبی نمیکنید. آزمون به همین ترتیب ادامه پیدا میکنه و در نهایت پاسخبرگ رو از شما میگیره و بسته بعد آزمون رو تحویلتون میده.
 • زنگ زدن هفته ای یکبار. این کار صرفن به این خاطر انجام میگیره که جزو تعهدات شغلیشه و شما توی فرم نظرسنجی "پشتیبان در هفته گذشته با من تماس گرفته" رو تیک بزنید. معمولن هم پنجشنبه ها یا چهارشنبه ها زنگ میزنه و بهتون میگه که جمعه آزمون دارید. غیر این من چیز خاصی ندیدم. اگه درصداتون پایین باشه به جای شما با مامان باباهاتون حرف میزنه و قانعشون میکنه که بچشون (یعنی شما) باید فلان کتاب رو بخره و توی فلان همایش و کلاس و ... شرکت کنه. هزینش هم n هزار تومنه ولی صرفا به خاطر گل روی شما ازتون n-x تومن پول میگیریم. به این ترتیب شما دوستان گرامی (با عرض معذرت) خر میشید و اون طرف اونا سود میکنن.
 • جلسه پنج نفره. توی یکی از مراکز یا مدارس برگزار میشه و توش شما باید بابت تک تک درصداتون جواب پس بدید. این که بگید سوالاش سخت و غیرمنطقی بود بهانست، معمولن توی جواب میگن سوالات استانداردن و شما ضعیفید!!!! باید بیشتر با کتابهای آبی و زرد و... کار کنید تا قوی بشید. تعجب نکنید، این جزوی از فرایند خر کردن شماست!
این خلاصه کارهاییه که پشتیبان انجام میده. این تجربیاتیه که من و دوستان دانشگاهیم از قلمچی داشتیم و هیچ اغراقی توش نبود. عین واقعیت ...

فروش سوالات پیش از آزمون

 این تلخ ترین بحث توی این پسته. حرفهایی که توی این بخش زده میشه کاملن واقعیت داره و اشک من و خیلیای دیگه رو در آورده، اعتماد به نفسمونو آورده پایین و باعث شده که پدر مادرامون ما رو بد قضاوت کنن!
متاسفانه سوالات قلمچی قبل شروع آزمون توسط بعضی از پشتیبان هاش از لو میرن. اوایل که پاسخنامه پخش میشد خیلی راحت میتونستن جواب تست ها رو بنویسن ولی بعد ها که سر همین قضیه پاسخنامه ها رو اینترنتیش کردن و توی آزمون بعد پخشش میکردن، این افراد شیاد تیم تشکیل میدادن و سوالات رو حل میکردن و پاسخبرگش رو مینوشتن. کسی هم که این سوالات رو میخرید جوابها رو توی گوشیش داشت و زود پاسخبرگش رو پر میکرد. این افراد اوایل کم بودن و توی اینستاگرام تک و توک پیدا میشدن ولی بعد ها خیلی زود زیاد شدن. توی تلگرام هم تا دلتون بخواد پیدا میشن.
وقتی که سوم دبیرستان بودم به یک مورد خیلی عجیب برخوردم. آخرای آزمون بود و طبیعتن باید شیمی حل میکردم. سوالات شیمیش خیلی سخت بودن و من فقط 4 تاشو تونستم حل کنم. بعد که تموم کردم وسایلمو جمع کردم و اینور اونور نگاه میکردم. به طور تصادفی صندلی بغلیمو دیدم که سوالات شیمی رو بدون حل کردن و صرفا با نگاه کردن به صورتشون حل میکرد! خیلی تعجب کردم و استرس گرفتم که بابا اینا دیگه کین! من کجام اینا کجان! چجوری میتونه انقدر راحت حل کنه اینارو؟!
بعد چند دقیقه که آزمون تموم شد و پشتیبان پاسخبرگ ها رو ازمون گرفت، نتونستم خودمو نگه دارم و بهش گفتم که "بابا دمت گرم! چجوری تونستی شیمی هاشو انقدر راحت حل کنی؟!".  خیلی عجیب خندید و گفت که "بابا من فلان جا میرم کلاس خصوصی، از انی ده تا سوال 8 تاشو دیروز برامون حل کرد!" ازش پرسیدم که "اینا که سوال کنکور نبودن، (چون سوالات کنکورو قبلن حل کرده بودم میدونستم که اونا سوال کنکور نیستن) پس از کجا براتون گیرش آورده؟!؟" گفت "نمیدونم ولیبرای خود منم مشکوکه!". اتفاقن برای من هم مشکوک بود، برای شما نیست؟!؟

الآن برم قلمچی یا نرم؟!

اگه توی قلمچی ثبت نام کردید و یا (مثل من) بورسیه هستید، آزمون دادنتون هیچ ایرادی نداره اگه این نکته های بالا رو بدونید. رتبه هاتون رو مقایسه نکنید چون کنکور و قلمچی زمین تا آسمون با هم فرق دارن. خودتونو با دوستاتون مقایسه نکنید چون کنکور با هر آزمون دیگه ای زمین تا آسمون فرق داره. آزمون بدید ولی بدونید که رتبه هاتون الکیه و حیلیا سوالاتو خریدن. از آزمون دادن برای تطبیق دادن خودتون با شرایط کنکور استفاده کنید و نقاط ضعف خودتون رو شناسایی کنید. زیاد سخت نگیرید تا آخرش مثل من پشیمون نشید! مطمئن باشید ارزش آزمون های قلمچی اونقدری نیست که به خاطرش قرص اعصاب بخورید، آرامش خودتون رو حفظ کنید و بدونید که بعد کنکور از داشتن این استرس و دغدغه های الکی پشیمون میشید.

کلام آخر

دیگه خستتون نمیکنم. اگه نوشتن این پست یکم طولانی شد به خاطر اینه که درگیر جابجایی و دانشگاه و خوابگاه بودم. خلاصه ببخشید دیگه! نظراتتون رو با کمال میل میشنوم. به شرافتم قسم میخورم تمام چیزهایی که توی این مطلب نوشتم از دانسته های خودم بوده و هیچ جاش درصدی غلو یا گنده گویی نکردم. اینها هم تجربیات منن هم تجربیات دوستانی که توی دبیرستان باهاشون آشنا شدم. فعلا!


 • ۹۵/۰۶/۱۶

قلمچی

نظرات (۴۳)

حرف اول و اخر را خود ادم میزنه قلمچی و ازمون های دیگه همگی وسیله هستند
پاسخ:
علاوه بر این که حرف شما درسته، به نظر من حتی وسیله هم نیست ...
منه اوسکول که فردا آزمون دارم و یه سال بعد کنکور الان فقط دارم تو وبا دنبال ی راهی میگردم که حداقل شب بتونم بدون استرس بخابم . لعنت به هر سیاستی که توی موفقیته ...
پاسخ:
7 فروردین آخرین باری بود که توی قلمچی آزمون دادم. بعد اون دیگه هیچوقت نرفتم قلمچی.
در مورد استرستون هم فک کنم مطلبی که با عنوان "کنکورنامه، جنگ بر سر استرس" نوشتم کمکتون کنه.
اگه یه دفعه دیگه برگردم سال آخرو میرم سنجش و قلم چی شاید جمع بندیاش رو فقط :|
پودر میکنه آدمو
پاسخ:
نفوس بد نزنید ایشالا که برنمیگردید. (البته توی مفهوم مثبش!)
لعنت به قلم چی و کنکور
چرا کشور های اروپایی و امریکا کنکور ندارن؟؟؟؟؟
پاسخ:
اونجا هم سختی‌های خودشو داره. ببینید دانشگاه‌های خارج از کشور عمومن رایگان نیست، بلکه باید یک هزینه‌ای رو هر ترم برای دانشگاه بدید مگر اینکه فاند بگیرید.
لعن الله علی کاظم قلمچی !!
لعنت به کنکور و همه کسایی که مانع حذفش میشن .
لعنت به سهمیه ها.
چرا تو دنیا فقط چندتا کشور عقب مانده این بدبختی رو سره دانش آموزاشون می یارن؟؟؟
چرا ایران کنکور داره ؟؟؟
چرا کشور های اروپایی و آمریکا و... کنکور ندارن؟؟؟
من عاشق رشته پزشکی ام نه به خاطر پولش اصلا پولش به کارم نیاد .
دو سال جهشی خونده بودم (IQ 135) همه من رو به عنوان نابغه می شناختن اما چون به طور مادرزاد بیماری نقرص دارم و وقتی استرس دارم اسید اوریکم میره بالا و نمی تونم خیلی طولانی بنشینم (مفصلام خیلی درد میگیره) و این درسای چرت وپرت کی هیچ ربطی به پزشکی نداره رو بخونم تو کنکور قبول نشدم الان سال چهارمِ که می خواهم کنکور بدم تا پزشکی قبول شم .
کنکور اولم رو تو 16 سالگی دادم و الان 19 سالمِ
چند سالی هست که از افسردگی رنج می برم
چرا اجازه نمی دین مثل همه کشور های پیشرفته بخش خصوصی بارعایت استانداردها وارد آموزش پزشکی بشه!!!
سلام جناب مهندس امید وارم حالتون خوب باشه...ای کاش این آقایی که آخرین نظر رو گذاشتن اینی که مینویسمو میخوندن..
کنکور تجربی هیچ ربطی به هوش نداره چه بسا افرادی که دانشجو پزشکی و دندانپزشکی تهران هستن و بهره هوشی متوسطی دارن ،از رو نوشته هاتون متوجه استرس فراوونتون شدم شما علیٰ رغم بیماری که دارین حتما میدونین که استرس به طرز عجیبی عملکرد مغز رو میاره پایین و چون کنکور یه بازه زمانی طولانی هس و شما خواه یا ناخواه تحت تنش های روحی و روانی قرار میگیرین به دلیل ترشح بیش از حد کورتیزول ایمنی بدنتون به شدت کم میشه و خدایی ناکرده درد و بیماری...
به نظر من که خودم این راه رو طی کردم سعی کنین آرامش داشته باشین درسته سخته ولی شدنیه من کسـی بودم که هر عصر قلمچی گریه میکردم و از اسفند دیگه قلمچی ندادم...اصلا روزایی که قلمچی داشتم انگار دنیا رو سرم خراب میکردن ...ولی از عید انرژی عجیبی گرفتم و بهترین استفاده رو از دوران جمع بندی بردم من ١٧سال کامل عیدا شمال بودم و به قول دوستان عشق و حال ولی هیچ عیدی رو به اندازه عید سال کنکورم دوس ندارم چون لذت بردم ...مشکل بچه های تجربی اینه که به درصدای فوق العاده بالا فکر میکنن اما پزشکی فقط پزشکی تهران نیس بقیه شهرها هم با کیفیتن و میشه با یه رنج عادی و نرمال موفق شد امیدوارم که همگی به هدفی که واسش میجنگن برسن:)
دختر. من ۱۷ سالشه و امسال کنکور تجربی داره فوق العاده زرنگ و. درسخون و باهوشه اما لعنت به قلمچی که داشت اعتماد به نفس دخترمو تمام و کمال با سوالات مزخرف و جوابهای مزخرفترش ارش میگرفت دخترم فقط امسال از مهرماه تو ازمونا ثبت نام کرد اونم به اصرار. مدرسش از. یه جایی به بعد. دیگه نذاشتم امتحان بده چون دیدم این ازمونا هیچ معیاری برای سنجش دخترم نیست حتی اپسیلونی به درد اموزش دادن هم نمیخوره تک تک صحبتهای اقای بهراد صد درصد درسته عین حقیقت انشالله وقتی دخترم قبول بشه و فرصتی برای مصاحبه براش پیش بیاد تصمیم داره حتما دانش اموزان رو در. مورد قلمچی اگاه یکنه تا الکی پولشون ،وقتشون و مهمتر. از هم ایندشون رو در راه این موسسه سراسر فریب و اشتباه هدر ندن
پاسخ:
امیدوارم دختر شما هر چه زودتر با سرعت بیشتری پله‌های موفقیت رو بره بالا و یه روزی مثل من از دونسته هاش بنویسه :)
ممنون بابت انرژی مثبتی که دادید.
کاظم قلمچی مهندس معدن که اصلا صلاحیت اداره آموزشی را ندارد وبا باند بازی در عرض چند سال یکی از بزرگترین میلیاردرهای ایران میباشد ..وامثال این لعنتی اجازه نمیدهند که این کنکور فرسایشی برداشته شود..کنکوری که در هیچکجای دنیا وجود ندارد لطفا در مورد دانشگاه ..هاروارد..یو سی ال ای..کمبریج..دانشگاههای بلژیک خواهشا تحقیق کنید بسیار ساده کافی در گوگل اسم دانشگاه را وارد کنید ببینید اینطوری دانشجو میپذیرند؟
پاسخ:
البته من فکر می‌کنم موانع بیشتر و مهم‌تر از قلمچی در سر راه برداشته شدن کنکور قرار دارن. قلمچی یکیشونه ولی کلش نیست. باید توجه داشته باشیم که آمریکا یک کشور کاپیتالیستیه و اروپا عمدتن سوسیال دموکراته و... ج.ا چهل سال پیش با شعار‌های سوسیالیستی اومد سر کار ولی الآن توی فازیه که بهش می‌گن نئولیبرالیسم. یعنی تبدیل تدریجی سیستم‌ها یه سرمایه داری.
در ضمن کنکور در ژاپن هم وجود دارد.
در کل متن شما رو (با این که همدلی دارم باهاش) ولی ناشی از احساسات می‌بینم و نه از سر تحقیق.
واقعا ازشما تشکر می کنم واسه دلگرمی که به ما دادید
پاسخ:
;)
من امسال یک کنکوری ام
ولی متاسفانه وقتی به دوستان و همکلاسی هام نگاه میکنم خیلیاشون حتی اونیکه درسش خوبه هدف خودشو پزشکی تصور میکنه در حالیکه تو زمینه های دیگری ممکنه استعداد داشته باشه
جو حاکم برجامعه باعث میشه فکر کنیم هرکی دکتر یا مهندس نیست بدبخته در حالی که اینطور
خیلیا میگن من پزشکی رو به خاطر پولش انتخاب نکردم وعلاقه دارم ولی چرا کسی نمیگه من به زمین شناسی علاقه دارم و اونو انتخاب کردم
نگرشامون غلطه سعی کنیم دیدمون رو باز کنیم
ممنون
پاسخ:
:)
از ته دل می گم ،لعنت به این قلمچی که همه رو مریض کردهو زندگی همه رو پر از استرس کرده. من الان خودم قلمچی هستم من و تو می دونیم که اینا سولای کنکور نیستن ولی جز من تو کسی اینو نمیدونه .کسی که از دور نگاه میکنه فکر میکنه که این پنچ هزاری که اصلن درس نمیخونه ولی...........لعنت به قلمچی به خاطر اینکه بعضی هارو چنان شاخ کرده که دارن به خاطر یه تراز الکی از سر و کله ی ادم بالا میرن و من حتی نمی تونم از خودم دفاع کنم .ولی این روزا هم تموم میشه.....
پاسخ:
فقط من و تو نیستیم هادی جان خیلیا هستن که می‌دونن اینارو ولی پول توی ادای ندونستن رو در آوردنه. این روزا هم تموم می‌شن، امیدتو از دست نده روزای خوب پیش رو هستن و کنکور هم یه آزمون ساده‌ی چهارساعته‌ست که مثل برق و باد میاد و میره.
از یک چیز تو زندگی روزمرم بدم میاد اونم این موسست و خیلیییییییییی از خودم عصبانیم بحاطر اون یک میلیون و دویستی که امسال به خوردشون دادم و هیچ استفاده ای ازش نکردم به اسم قلمچی آلرژی دارم آلرژیییییی
پاسخ:
حالا باز خوبه ما بورسیه بودیم :))
ولی ایراد نداره این زوزا هم می‌گذره نگران نباش.
من امسال دهم هستم قلم جی ثبت نام کردم ولی انقدر گفتن امسال عملکردش افتضاحهههههه و همه سوالاشومی خرن و دیدم سوالای کنکورو می زنم ولی اشکم پای قلم چی در میاد دیوونه شدم و هر روز گریه می کردم حالا مدتی هس که نمی رم و تو خونه خودم سوال حل می کنم و زمان می گیرم
می ترسم تاثیر بدی رو کنکورم بذاره
به نظرتون اشتباه نکردم؟
پاسخ:
ببین باید توجه داشته باشی که سال دهم برای شروع کردن به کنکور خیلی زوده! من خودم سال یازدهم (زمان ما می‌گفتن سوم دبیرستان) شروع کردم و پشیمونم. سعی کن مطالب رو بفهمی و متوجه بشی اون‌ها رو. از الآن برای تست زدن خیلی زوده. اگر هم تست می‌زنی تست کنکور نزن که برای دوران جمع‌بندی نگهشون داری. الآن فهمیدن مطالب خیلی مهم‌تره تا تست زدن. برای این مورد هم یه پستی نوشتم به اسم مقدمه‌ای بر یادگیری که اگه خواستی برو اونو بخون، حس می‌کنم مطالبش به دردت می‌خوردن. قلمچی من برای یازدهم هم اضافه می‌دونمش چه برسه به دهم! ولی اگه میری آزمون بدی هدفت درصد و رتبه نباشه، این باشه که مطالبی رو که بلد نبودی یا حس می‌کنی مشکل داشتی توشون رو یاد بگیری و روی تراز و اینا تمرکز نکنی که بدجوری گند می‌زنه به روحیاتت. اگر هم خانوادت دلیل آزمون دادنه سعی کن متقاعدشون کنی.
ولی چیزی که برای من به شخصه خیلی مهمه اینه که اعتماد به نفس خودتو حفظ کنی و درگیر استرس نشی؛ از افرادی که سعی می‌کنن تو وجودت استرس بکارن تا ازت پول بکنن هم دوری کن.
موفق هستی، موفق‌تر باش.
من دهمم معدلمم خیلی عالی بود راستش به خاطرقدرت تست زنیام همه میشناختنم.واسه همین امسال تصمیم گرفته بودم قلمجی ثبت نام کنم ولی الآن خیلی پشیمونم حسابی زده توذوقم.باورکنین ازاول سال۵۰۰۰نیاوردم.ازسال بعددیگه ثبت نام نمیکنم سولای خیلی سبزمعرکه ان.سولای قلمچی استانداردنیست.برای هرسوال دوتاجواب وجودداره.ازشمام به خاطرراستگویی وشجاعتتون ممنونم:-)
پاسخ:
:)
مرگ و لعنت خدا بر کاظم قلمچی باد.
منم از امسالم ک ناامید شدم..بعد ده سال مرداد پارسال تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم...بالاترین ترازی تو گانون گرفتم ۵۰۰۰ بود اونم پارسال...الانم چندماهه ک از برنامه راهبردیش جداشدم..خیلی منو از خودم ناامید کرد..مرده شورشو ببرن..ب کنکور یک ماه دیگه ک اصلا امیدی ندارم..پشتیبانمم ک ب مفت نمی ارزید..خلاصه نمیدونم جواب خانوادمو چی بدم ..ضایع میشم حسابی...تصمیم دارم از تابستون گزینه دو شرکت کنم..نظرتون چیه بچه ها؟
پاسخ:
ببینید آزمون مهم نیست چندان، برنامه‌ست که مهمه. اگه با برنامه درس بخونید و به آزمون به عنوان یه جایی برای محک زدن خودتون و یادگرفتن اشتباهاتتون نگاه کنید، آزمون‌ها (حتی اگر قلم‌چی هم باشند) می‌شه از اون‌ها سود برد. و چیزی به اسم آزمون خوب و بد هم نداریم، همشون یه چیزن. قلم‌چی چون جامعه‌ی آماریش بالاست اینطوریه.
ناامیدی و استرس گرفتن بدترین چیز برای شماست الآن.
سعی کنید که با کمک یه مشاور خوب بهترین راه رو برید و منطقی‌تر تصمیم بگیرید.

مرگ بر قلمچی
پاسخ:
:|
مرگ و لعنت به قلمچی که دانش آموزان را بدبخت کرد.
شما خودتون بیایین نگاه کنین افرادی مثل منتظری و مسعودی و...! قبل از بوجود آمدن مافیای موسسات کنکور داشتن گاری میروندن الان چطوری از کول مردم بالا میرن و مردم بیچاره ای که خوشبختی خودشون یا بچه هاشون رو صرفا توی قبولی از کنکور میبینن،بالا میرن. مطمئن باشید که اگه افرادی که20 سال قبل از پزشکی قبول شدن الان خوشبختن(بهتره بگیم از لحاظ مالی در تنگنا قرار ندارن)،خوشبختی برای ما جوونا در آینده به واسطه کنکور نخواهد بود.لطفا الان به دنبال کار آفرینی باشید تا خوشبختی آیندتون تضمین شه مطمئن باشید که بازار کنکور دیگه اشباع شده روزهایی خواهیم داشت که پزشک بیشتر از مریض خواهیم داشت اما کار آفرین کم خواهیم داشت و به جای موسسات آموزشی کنکور،موسسات آموزشی کار آفرینی خواهیم داشت.دنبال علاقتون برید و از جان و دل کار کنید.مطمئن باشید در آینده پزشکان بیکار خواهیم داشت!!
مرگ بر قلمچی خائن

با سلام دخترم دوازدهم تجربیه.میانگین تراز قلمچی ۷۰۰۰.سه ساله عالی پیش رفته .ولی متاسفانه از عید به اینور به خاطر تقلب ها بچه ها ترازش افت کرده کم کم اومده پایین .ترو خدا بگید چکار کنم ؟ درمانده شدم.تقلب بچه های ضعیفی که می شناسه خیلی اذیتش می کنه و ذهن شو درگیر کرده.خدا لعنت کنه کسانی رو که تقلب می رسونن به این بچه ها .
پاسخ:
دختر شما سه ساله داره قلم‌چی می‌ده؟!
ببینید قلم‌چی و کنکور کوچکترین ارتباطی به همدیگه ندارن (از لحاظ نتیجه). و اینطوری هم نیست که مثلا اونی که رتبش توی قلم‌چی 5‌‍ه، توی کنکور هم همین رتبه رو بیاره. خیلی از رقبای شما توی کنکور اصلا قلم‌چی نمی‌رن! پس بهتره که تمرکزتون رو از رقبا خارج کنید و روی نقاط قوت و ضعف خودتون کار کنید. صدالبته که الآن دوران جمع‌بندیه و باید کم کم چمدون‌ها رو ببنیدید.
موفق باشید.
سلام دوست عزیز،مرسی بابت توضیحاتتون، تموم چیزیهایی که وقت گذاشتید و نوشتید همه بچه هایی که قلمچی شرکت کردند با پوست و گوشت خودشون احساس کردند و می دونن که درسته،الان که دیگه واسه حسرت خوردن دیره ولی کاشکی قبل ثبت نام تو آزمون ها بیشتر تخقیق می کردم،خواستم چند نکته از تجربیات خودم رو به مطالب بالای شما اضافه کنم،قلم چی فقط ویترین خودش براش مهمه،تو شهر ما اصلا جلسات ۵ نفره و مشاوره حتی به اون صورتی که بهش اشاره کردید نیست،مارو می برن کلی وقتمون رو می کیرن ۲۰ ۳۰ نفر باهم که فقط عکس بگیرن ازمون، بگن جلسات رو برگزار کردیم،فقط ظاهرسازی،مجبورمون کردن پکیج کتابهاشون رو بخریم وگرنه ثبت نام نمی شدیم، پشتیبان بجز تماسهای ۲ هفته یکبار هیچ کمکی نکرد،همش نگران پول تلفنش بود که زود قطع کنه،من چند ماهی می شه ازین تقلبها خبر دار شدم،کلی زحمت کشیدم و درس خوندم ولی هیچ وقت فیدبک مثبت از آزمونها نگرفتم چون همیشه ترازم پایین بود،احساس خنگی بهم دست داد، خوشحالم که متن شمارو خوندم این اواخر به روحیه خیلی نیاز دارم. موفق باشید
پاسخ:
سه سال از کنکوری بودن من گذشته ولی با بعضی از چیز‌هایی که نوشتی احساس هم‌ذات پنداری کردم. ممنون که با ما به اشتراک گذاشتی.
موفق که هستی، ایشالا موفق‌تر باشی!
سلام. من المپیاد فیزیک بودم. 3 سال براش تلاش کردم و کل دبیرستانو براش وقت گذاشتم و آخر مدال نقره اوردم.در هنگام ورود به سال دوازدهم با کنکور هیچ آشناییتی نداشتم و مدرسمون به زور قلم چی ثبت نام کرد همرو.هر دو هفته آزموناشو میدادیم.هر چقد تلاش کردم ترازم از اول تا آخرش به هفت هزار نرسید الان 20 روز مونده تا کنکور.الان هم قلم چی دو آزمون جمع بندی گذاشته و بخاطر کیفیت بسیار بد آزموناش و تقلب بسیار بالا شرکت کننده هاش به 10000 نفر رسیده.آزمون های سنجشو گزینه دو و مدارس برتر و ... رو همرو خوب میدم ولی به قلم چی که میرسه اصلا نمیتونم حتی متوسط آزمون بدم.ینی آزمون هاش سخته من خوب میدم ولی انقد تقلبش زیاده که سخت و آسون در کل ی تراز میده.مارو کل سال گمراه کرد و نذاشت راه درست رو تو کنکور بفهمیم و همش با تست های سخت و غیر استاندارد به ما استرس شدید وارد کرد مثلا تو درس ریاضی من قلم چی رو همیشه پایین میزدم با خودم میگفتم دیگه من ترکوندم چجوری ی سری تو کشور انقد بالا میزنن من که کلی وقت گذاشتم و خوندم بعد عید فهمیدم تقصیر من نبوده اینا رو هیچ مشاور کنکوری نمیگم چون اکثرا ی عده بی سوادن و براشون اصلا مهم نیست بچه ها چکار میکنن.
پاسخ:
ممنون که تجربیاتت رو با ما به اشتراک گذاشتی.
پس چه آزمونی شرکت کنمممم...قلمچی امسال نابودم کرد و کنار کشیدم از خوندن زندگیمو باختم ...هر مشاوری میرم میگه تو یک نفرو بیار ک بدون قلمچی ب جایی رسیده باشه دو نیلیون بهت میدم
پاسخ:
ببین به نظرم کامنت‌های بالایی رو بخونی به جواب می‌رسی. قلم‌چی می‌تونه مفید باشه به شرطی که بتونی باهاش به هم‌زیستی برسی و هدفت از آزمون دادن پیشرفت شخصی خودت باشه نه رقابت. یعنی هدفت یادگیری باشه نه رقابت.
مرگ بر قلمچی
پاسخ:
:))
س من تازه ثبت نام کردم برا بورسیه دو ازمون دادم و برای بورسیه قبولم
ولی موندم الان که اولسم ادامه بدم یا نه اخه همه دارن بد میگن حایم نیس مه قطعی برای یه موسسه بگه عالیه
س من تازه ثبت نام کردم برا بورسیه دو ازمون دادم و برای بورسیه قبولم
ولی موندم الان که اولسم ادامه بدم یا نه اخه همه دارن بد میگن حایم نیس مه قطعی برای یه موسسه بگه عالیه
پاسخ:
در کامنت‌های بالا جواب داده شده.
سلام من هم برای توضیحاتتون ممنونم،الان سال سومی هست که پشت کنکوری هستم و راستش توی دو سال اول واقعا قلمچی پوست روحمو کند!الانم مشکلم اینه که چطوری برنامه ریزی کنم و اینکه توخونه آزمون بدم یانه؟در مورد کنکور نظام جدید یا قدیم دادنم مرددم از یک طرف میگن حجم نظام جدید کمه و شانس قبولیش نسبت به درصدهای امسال احتمالا بیشتر خواهد بود از طرف دیگه من 80 درصد دروس نظام قدیمو میدونم و کار کردم وامسالم اگه قبول نشم دیگه باید برم سربازی(تا جایی که میدونم یکی دوساله اصلا وضعیت خوبی نداره، و یکی گفته دیوار انسانی میسازن!)راحت هشت نه میلیونی تا الان برای این کنکور لامصب هزینه کردم و حالا میبینم که لازم نبوده
پاسخ:
من مشاور نیستم و نمی‌تونم زیاد کمکی بهت بکنم. ولی وی کامنت‌های بالا توضیحات مختصری دادم.
واقعا دستتون درد نکنه که اینارو گفتین. همشون سوالارو قبل از آزمون دارن. توی نظرسنجی دانش آموزان که کامنت می ذارن همشون سوالای آزمون رو اونجا می ذارن.من احمقو بگو که فک میکردم بقیه خیلی خرخونن و من هنگام.
حاجی خدا خیریت بده حرفات عینا حقیقت داره . دمت گرم .
دم غروب است که از مدرسه خارج میشوم فکر می کنم که چقدر هواتاریک شده است اما نه تاریک تر از افکاری که دارند مغزم را می خورند، به لب خیابان که می رسم مریم دستم را می گیرد می داند که با این سنم هنوز نمی توانم به تنهایی از خیابان رد شوم سوار تاکسی ام می کند و میرود بوی عطر مردی که کنارم نشسته و سه تارش در بغلش است خفه ام می کند اما نه خفه تر از افکاری که با دست هایشان گلویم را می فشارند هوا سرد است خیلی سرد به این فکر می کنم که جمعه آزمون دارم،پایه مانده است و من درمانده مانده ام...
به اینکه تنها ۱۶۲ روز دیگر باقیست تا رسیدن به سردترین روز تابستان من! تنها ۱۶۲ روز و چه ترسناک..همین
مرگ بر قلمچی
همشون همینن
قلمچی‌گاج و... فقططط ب فکر پولن
من خودم‌گاج میرم، تا قبل از اینکه قسط های آزمون رو بدی همیشه بهت زنگ میزنن و قربون صدقه و... ولی بعد از اینکه پول رو دادی دیگ بای بای
باید از کرونا تشکر کنم ک‌یه بهونه ای برام جور کرد ک‌ب پدر و مادرم بگم‌آزمون نمیرم.. الان‌با برنامه خودم پیش میرم و دارم مرور میکنم و ذهنم آرومه..
شرکت نکنین این آزمونهای آبدوغ خیاری رو... فقط پول رو هدر میده، زمان رو آتیش میزنه، من هنوز دوسه تا کتاب رو کلا نخوندم..
ب امید روزی ک بساط این وضع جمع بشه.. خلاص
حرفات عین حقیقته برادر... دمت گرم!
من همین الان کتاب شیمی دهمم ک تموم شد گفتم ی ازمون بدم ببینم چی میشه لعنتی 5تاشو تونسم حل کنم خیلی بد بود اصن قلبم درد گرفت فکر کردم هیچی حالیم نیست اخه از کتابام هرچی زدم 90 درصد درست بود...
تخریب روحیه شدم یه لحظه مرسی از پستتون
 • حسین فرامرزی
 • از اول خیلی زرنگ بودم همه می گفتن چون ۳سال جهشی خوندم دیگه یه رتبه بین۱تا ۱۰۰ میارم (کلاس۳و۸و۱۱)جهشی خوندم تودوماه ۱۶ تا کتاب رفتم سال بعدی همه از آزمون حرف میزدن من سوالات کنکور رو اغلب درست جواب میدادم من ۲ درصد تو آزمونها میزدم همه دروس و اما تو کنکور عمومی رو ۵۰ همه اختصاصی ۲۷ درصد زدم دیدم حتی نمیتونم سوالات قلم چی رو بخونم آخه مگه میشه آنقد کنکور سخت باشه رابطه های غیر درسی که ۲۰۰تست براش داده من فقط به خاطر بورسیه آزمون می دادم خیلی بد بود.اصلا شرکت نکن نه کتاب میدن همش سیاه باز یه تا میگی کتابهایی که گفتین میدین میگن شکایت میکنی اخراج میکنیم نه کتابی نه کمکی هیچی مطمئن باشید خدا همه رو می بینه و بزودی به کمک خدا همه چی درست میشه
  به جان پدر مادرم قسم میخورم که تمام چیزهایی ک میگه درسته ازمونای غیر گنکوری مفت نمیارزن من پارسال قلمچی رفتم و حسابی ازمون ولی تراز از 5200 برای یکسال بالاتر نرف همه این نظرات درست و خواهش میکنم پولتون رو برا قلمچی دور نریزید فقط سوال کنکورسراسری سال های قبل یکم بهتر باشند ولی سوالای قلمچی غیراستاندارد و رومخ و بی اساس اند که اصلا قابلیت برای تست کنکور شدن ندارند
  داداش بهراد خیلی اقایی که اینارو گفتی حقیقت همیشه مخفی میمونه ولی شما در این شرایط سخت حقیقتایی رو گفتی من عین خودت با خون و پوستم لمس کردم خیلیا که وارد قلمچی نشدن فکر میکنن قلمچی جادو میکنه ولی قلمچی عین همه موسسات کنکوری ب فکر جیب خودشه مشاورانی به درد نخور و مزخرف ازمونهای کاملا سلیقه ای وقتی بهشون میگی چرا قلمچی اینجوری ازموناش میگن تو ضعیفی درس نخوندی در حالی ک خیلی از دوستان من هم حتی برا یکسال تراز بدی داشتن حتی خیلیای دیگه همینن من و شما ندیدیم ولی حقیقت اینه هیتلر نموند اینا هم نمیمونن بلاخرع روزی میرسه که ایران هم اباد میشه امیدوارم با چشم ببینم و در طول عمر من باشه
  سلام
  ممنون بابت راهنماییتون...
  من سال ششم واسه آزمون نمونه دولتی و سمپاد چند تا از آزمون های قلمچی رو شرکت کردم
  سوالاتش اصلا استاندارد نبود...خیلی سخت تر از حد معمول بود...
  مشاورش هم فقط زنگ میزد و میگفت جمعه آزمون داری بیا ! به قرآن فقط همینو میگفت حتی یک کلام درباره آزمون صحبت نمیکرد😑
  سلام من یازدهم انسانی هستم وبین قلم چی وسنجش موندم که کدوم بهتره همه میگن قلم چی پشتیبان های خوبی داره ولی سنجش آزمون های استانداردی داره میشه لطفاًشماراهنماییم کنید
  پاسخ:
  متن و نظرات را کامل بخوانید گفته شده.
  سلام من سه ساله که میرم قلمچی اما تراز انچنانی نیاوردم تا الان چون دیگه از قلمچی خوشم نمیاد حالم به هم میخوره.من تراز کم اوردنی خانوادم نگران میشن که چرا من نمیتونم تراز هفت هزار بیارم.خودمم خسته شدم از بس که از مون دادم و امیدمو از دست دادم.قلمچی سوالاش خیلی سخته واقعا.از وقتی که تو قلمچی هستم ناامیدم چون سوالاش رو نمیتونم بزنم.
 • جمعه ی تعطیل
 • سال‌ها پیش قلمچی دادم و پزشکی خوندم و الان درگیر یه ملت احمقم که با دلار خدا تومن درگیر تفاوت ده میلیون تومن درآمد با سه میلیون تومنن، وقتی که کمتر از صد سال پیش وزیر علوم ‌معارف این کشور نمیدونسته رشته ی فیزیک چیه به قول آقای حسابی؛ چه انتظاری میشه رفت که کشورهای انگلیسی زبان ۷۵ درصد انرژیشونونو تو صد سال گذشته از ایران گرفتن و دنیامون گرفتن و ما الان از شکست خورده ترین کشورها تو جهان هم شکست خورده تریم و افسرده تر و بدبخت تریم، این مطالبو خوندم بعد مدت ها هم دردی ای خواستم بکنم، آقای قلم چی برآمده از چاه کنکوره ،چاهی که روز اول آنقدر عمیق نشده بود که جوون ها توش بمیرن و له بشن و افسرده‌ی و درد بکشن تو بچه گ‌ی برن تو قبرشان جمله ای که بین حرف‌ها بود خانواده ها خوشبختی زندگیشونو تو قبولی کنکور و رفتن به دانشگاه میدونن، و براش حاضرن خواسته و ناخواسته بچه هاشونو از فقر ذهنی بکشن و به درآمدم که نمیرسن هیچ یه عمر بار پز دادن های بی خاصیت رو خواهند کشید اکرم عمر وقت تلف کردی بیش نباشه و این پارادوکسه، الان خیلی ناراحت شدید به این زودی؟ تازه اونهایی هم که مطلع هستن میدونن دانشگاه‌های آزاد و دولتی ما و کلا بحث کار و نبود کار تو کشور ما اکثرا فرمالیته است و معنی همون معنیه پشتیبانی قلمچی رو می‌ده، چون کشوری که کار می‌کنه و علمی داره که خودش فهمیده وضعش این نیست، امروز هرکس تا انتهای اعماق ذهنشو بهتره بکاوه و ببینه چی می‌خواد از زندگیش، چون اگه دیگران جای خواسته های شما باشن دیگه شما نیستین و رفته رفته و ذره ذره خودتونو به خاطر مادر ‌پدرهای فرمانبردارتون نابود می‌کنین و پودر میشین مثل ماها و اصولا دیوانه ی شبه علمی، هیچ کس به شما نمیتونه بگه چی میخواین، نزارین فقر توی ذهنتون رسوخ کنه ، آدم‌های دزدی مثل قلم چی هم که به درد همون قد کوتاه و مغز کوتاه و دیکتاتورش که اجازه ی صحبت به آدم وقتی بردتت که صحبت کنی برای بقیه هم نمیده و از فقرا استفاده کرد و دروغ زیاد گفته بفرستید تو گور تاریخ این کنکورو با کشف خودتون از احمق ها فاصلتونو حفظ کنید چون شما امید خودتونید حداقل که اگه نباشید کرکره ها بهتره کلا بیاد پایین
  پاسخ:
  سپاس‌گزارم از وقتی که بابت نظر گذاشتید. 🙏
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.