بهراد ایکس

نوشته‌های یک دانشجوی کنجکاو

نوشته‌های یک دانشجوی کنجکاو

بهراد ایکس

اگر می‌خواستم برای خودم بنویسم، استفاده از نرم‌افزاری مثل notepad برای این کار کافی بود، نیازی به اینترنت و این‌ها هم نبود، قضاوتی هم نبود ولی اثری هم نبود. برای اثر‌گذاری می‌نویسم...

اطلاعات بیشتر در بخشِ "بیوگرافی".

درضمن خوشحال می‌شوم که از این جعبه ی پایینی هم استفاده کنید.

آخرین نظرات

کنکور نامه ، قلمچی ، دایه مهربان تر از مادر ؟

سه شنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۴۴ ق.ظ

با سلام! قراره توی این پست در مورد قلمچی خیلی رک و بی پرده یک سری توضیحات رو به شما بگم که حاصل افکار و تجربیات منه که توی دوسالی که توی قلمچی بودم ، دیدم. توی این پست نه اغراق میبینید و نه تبلیغ ؛ صرفن واقعیات رو بیان میکنم. هم نکته های مثبت رو میگم و هم نکته های منفی. امیدوارم پیش از هرگونه قضاوت و ... ، اول مطلب رو کامل بخونید! برای این کار هم دو تا کار ساده انجام میدید : 1- هر چیزی که در مورد قلمچی  و تبلیغاتش شنیدید رو میدارید توی یک گوشه از ذهنتون 2- بعد از خوندن این مطلب ، اونا رو با هم مقایسشون میکنید. قبول؟ پس شروع کنیم !

برنامه ای به ظاهر خوب ، ولی غیر منطقی

شما وقتی عضو کانون میشید ، از همون اول کار یک برنامه راهبردی دریافت میکنید که توی اون لیست آزمون ها و بودجه بندی های اونها نوشته شده ، که خودش خیلی خوبه! ولی ایرادی که هست اینه که این برنامه تا حدودی فریبنده هستش. (شما میتونید این برنامه رو از این لینک دریافت کنید - من برنامه چهارم ریاضی رو بررسی میکنم.)  برنامه ی دو آزمون اول سال تحصیلی شما به این شکله (من برای رشته ی ریاضی بررسی میکنم ، ولی فرقی نمیکنه ، چون همشون اینطورین!) :


برای مشاهده تصویر کامل ، روی اون کلیک کنید!
خب ... خیلی خوبه! با یک شیب ملایم داره میره جلو. (به تعداد صفحات کاری نداشته باشید ، ) اگه کتاب های تستی رو نگاه کنید ، میبینید که کار چندان سختی رو توی دو آزمون اول ندارید. همه چیز خیلی خوبه و تنها چیزی که شما رو اذیت میکنه ،  سخت بودن سوالاته! چون توی اوایل سال هستیم و از این بخش های کتاب ، توی کنکور سوال کم طرح میشه، سوالات رو خیلی سخت مطرح میکنن.(البته این یک علت دیگه هم داره که توی ادامه پست به شما میگم.) اما بیاید دو آزمون قبل از پایان امتحانات ترم اول رو هم یک بررسی کلی داشته باشیم. به تصویر زیر نگاه کنید :

برای مشاهده تصویر کامل ، روی اون کلیک کنید!
به یک چیز دقت کردید؟ توی دو آزمون اول ، شما توی فیزیک سه و فیزیک یک رو یک درس خیلی راحت (البته از نظر من و تستاش!) کار میکنید. ولی توی دو آزمون آخر (تا قبل از پایان امتحانات ترم اول) باید سه درس خیلی سخت و زمانبر رو کار کنید. توی شیمی سه توی دو آزمون اول ، توی استوکیومتری هستید که خیلی راحته و حتی توی آزمون اول مسئله ی چندانی هم ندارید! ولی توی دو آزمون آخر باید کل ترمودینامیک (که یه درس متوسط به پایینه) و کل درس محلول ها (که یه درس خیلی سخت به حساب میاد) رو کامل بررسی کنید. فیزیک 2 و شیمی 2 هم همچین وضعیتی رو دارند. حالا بیاید دو آزمون مونده به عید رو با هم بررسی کنیم :


برای مشاهده تصویر کامل ، روی اون کلیک کنید!
به درس دفیرانسیل یک نگاه بکنید ، توی دو آزمون اول شما توی فصل 0 و مقدمات ساده فصل 1 (دنباله ها) تست میزنید ولی توی این دو آزمون ، باید کل مشتق (شامل مشتق ضمنی ، مشتق تابع وارون ، مشتق نمایی و...)  و کاربرد آن (که شامل جهت صعودی و نزولی ، تقعر ، اکسترمم نسبی و مطلق (که جر میده!) و رسم نمودار) رو یاد بگیرید که حدودا میشه 1500 تا تست! توی هندسه تحلیلی از شما انتظار میره که توی دو آزمون آخر ، کل ماتریس و دترمینان (که الحق و والانصاف خیلی سخته) رو یاد بگیرید ، در صورتی که توی دو آزمون اول توی فصل اول هستید که خیلی خیلی راحته و توی کنکور هم تستای راحتی از اون مبحث طرح میشه. سایر درس ها هم همین وضعیت رو دارند ...
یک سوال ، یکم غیرمنطقی نیست؟ چرا باید توی یک بازه زمانی دو هفته ای ، اینهمه درس رو کار کنید؟ مگه ممکنه؟ اصلن اگر هم ممکن باشه ، چقدر یادگیری به صورت عمیق صورت میگیره؟ مطمئنن نمیشه کل مشتق رو توی یک ماه یادگرفت. البته اگه فقط دیفرانسیل بخونید میشه ولی کلی درس دیگه هم هست که باید بررسی کنید...
به چه نتیجه ای می رسیم؟ به این که اونایی که با برنامه ی قلمچی جلو میرن ، توی یک بازه زمانی توی یک فشار خیلی شدید قرار میگیرن که به هیچ وجه منطقی نیست ... . این برنامه ظاهرن داره با کتاب درسی جلو میره ، ولی وقتی خود کنکور با کتاب درسی جلو نمیره ، چرا بودجه بندی آزمون هایی که مارو برای کنکور آماده میکنه بر اساس کتاب درسیه؟!؟

سوالات غیر استاندارد

قبول دارم که چیزی به نام «استاندارد کنکور» اصلن وجود خارجی نداره و هر چیزی که توی کنکور بیاد ، میشه استاندارد کنکور. ولی خود کنکور هم یک محدودیت هایی رو داره که اونها رو رعایت میکنه. سوالات قلمچی خیلی سخت تر از خود کنکورن و بیشتر به درد بررسی توی خونه میخورن تا آزمون دادن. (کسایی که توی قلمچی آزمون دادن میفهمن من چی میگم) ، مخصوصن توی این چند سال اخیر ، سوالات شیمی قلمچی خیلی بی رحمانه شده ، به طوری که در حد سوالات دکترا هستش تا کنکور! اما یک نکته ای هست که به مرور زمان متوجهش میشید.
حتی اگر به پاسخنامه سوالات نگاه کنید ، میبینید که سوالات سخت ، نه توضیح چندانی دارن و نه به کتاب درسی ربط دارن ، بلکه فقط محاسباتشون نوشته شده. اما توی پاسخنامه هر سوال ، اسم طراح سوال هم نوشته شده که قضیه رو مشکوک میکنه. متاسفانه ، برخی طراح ها برای این که اسم خودشون «دربیاد» (یعنی مشهور بشه) ، سوالات رو سخت طرح میکنن. کافیه که اسم طراح های سوالات قلمچی رو توی نت سرچ کنید. میبینید که اغلبشون نویسنده کتاب های انتشاراتی های مختلف از جمله قلمچی هستن. وقتی اسمشون رو سرچ میکنید کتاباشونو میبینید و این حس به شما تلقین میشه که برای این که درصدتون بره بالا باید حتمن کتابای این یارو رو بگیرید. همین! (برای اطلاعات بیشتر هم حتمن نامه ی رضا امیر به قلمچی رو بخونید!)

کتاب آبی و زرد قلمچی ... !

توی کانون که وارد میشید ، میبینید که تیپ سوالاتی که توی آزمون ها میبینید با تیپ سوالات کنکوری که توی خونه حل میکردید تفاوت زیادی داره. به شدت مفهومی و سختن و با راه حل های مخصوصی حل میشن. پشتیبان های قلمچی (که به اونها هم اشاره خواهیم کرد) معمولن توصیه میکنن که برید و کتاب های آبی قلمچی رو بخرید تا درصدتون افزایش پیدا کنه. یک سوال ، مگه کنکور رو از کتاب آبی قلمچی طرح میکنن؟
یکی از سیاست های قلمچی اینه که طوری آزمون میده که شما عملن مجبور میشید کتاب هاشو بخرید (که خدا رو شکر من نخریدم.). نمیخوام بگم که کتابهای قلمچی اصلن به درد نمیخورن، ولی وقتی شما میتونید با همون هزینه، کتاب های بهتر رو بخرید چرا این کار رو نکنید.
از طرفی سوالات سلیقه ای چه فایده ای برای شما داره وقتی توی کنکور همیشه از یک تیپ خاص سوال میاد؟ شاید بگید که آشنایی با سوالات جدید میتونه به ما کمک کنه عمیقتر یاد بگیریم ولی این حرف موقعی درسته که سختی سوال منطقی باشه که توی خیلی از سوالات کانون این اتفاق نمی افته. من هم قبول دارم که میشه این سوالات رو توی خونه بررسی کرد و ازشون نکته برداری کرد ولی چرا ذهنمون رو پر از نکته هایی کنیم که نه توی کنکور و چه توی بعد کنکور به درد ما نمیخورن! (تعجب نکنید، منی که رشتم ریاضی فیزیک بود و رشته مهندسی مکانیک رو انتخاب کردم، وقتی وارد دانشگاه شدم فهمیدم که بعضی از اساسی ترید چیز هایی که توی دبیرستان یاد گرفتیم اشتباه بوده و به لحاظ مفهومی اشکال داشتن. مخصوصن توی درس فیزیک. حالا ایشالا خودتون میاید میبینید :))
یکی از معظلاتی که متاسفانه کنکوری های جوگیر بهش مبتلا میشن "مرضِ نکته" هستش. فکر میکنن که هرچقدر نکته زیاد بادبگیرن به نفعشونه. این حرف اتفاقن خیلی هم خوبه ولی متاسفانه (و به لطف زالو هایی مانند قلمچی و...) نکات غیر کتابی هم قاطی نکته های کنکوری میشه و 90% مغزتون رو پر از نکته های به درد نخور میکنید.

رتبه های برتر کنکور به قلمچی میروند؟!

این جمله همیشه جزو شعار های تبلیغاتی قلمچی بوده. رتبه های برتر کنکور به قلمچی میروند ...
به نظر شما این حرف چقدر میتونه درست باشه؟ آیا همه رتبه های برتر کنکور به قلمچی میروند و از کتاب های کانون استفاده میکنند؟! زهی خیال باطل!
مثالش همین رتبه 1 کنکور 95 (رشته ریاضی)! ولی بحث سر این نیست...
چرا هیچوقت راجب اون افرادی که به قلمچی میرن و رتبه برتر نمیشن صحبت نمیشه؟ هر سال هزاران نفر توی قلمچی آزمون میدن و رتبه برتر نمیشن! خیلی سادست چون صرفن با اسم قلمچی که نمیشه رتبه برتر شد. باید کلی تلاش کرد. شما اگه تلاشت زیاد باشه و پشتکار داشته باشی بدون قلمچی هم میتونی رتبه برتر بشی. حالا فرض کنیم یکی توی قلمچی آزمون نمیده و توی "آزمون گستران پشمک اندیش غرب" آزمون میده؛ آیا این دال بر اینه که اون نمیتونه رتبه برتر کنکور بشه؟ این حرف اساسن مزخرفه. رتبه بودن و قلمچی رفتن هیچ ربطی به هم ندارن. اگر هم میبینید همه این افراد توی قلمچی آزمون میدن صرفن به خاطر اینه که تبدیل به یک رسم شده، عادت کردیم به این ماجرا.
حالا یه چیز دیگه میگم بین خودمون بمونه، وقتی که نتایج کنکور رو اعلام میکنن معمولن صدا و سیما (و صد البته آقای حسینی بای) با رتبه های تک رقمی کنکور مصاحبه میکنن. اگه دقت کرده باشید همشون میگن کلاس خاصی نمیرفتیم و از این حرفها. ولی یک ماه بعد توی مجله آزمون (که بعد هر آزمون قلمچی بهتون مفت میدن) عکسشونو چاپ میکنن و تیترش مینویسن "ربته فلان کنکور : از کتابهای زرد قلمچی استفاده میکردم!" فقط هم توی قلمچی نیست، گاج و آفبا و... هم از این کارا زیاد کردن.
حتی کنکور آسان است هم از این کارا میکنه! نکته ای که هست و شما نمیدونید اینه که این افراد از این شرکت ها حقوق دریافت میکنن. مثلن این که در ازای دریافت این مبلغ باهاشون یک مصاحبه ای بشه و اونها هم از این شرکتها تعریف کنند. همین! واسه همینه که اگه برید توی صفحه اول سایت کنکور آسان است میبینید که رتبه های برتر کنکور رو زده و همشون هم ازعان داشتن که از دی وی دی های اونها استفاده میکردن! در صورتی که همه ما ها میدونیم که اگه یکی از کنکور آسان است استفاده کنه حتما رتبه برتر کنکور نیست! :))
لپ کلام این که گول این شعار های تبلیغاتی رو نخورید. همه این رتبه های ظاهرن برتر پول میگیرن از این شرکتها.

توهمی به نام پشتیبان!
از وقتی که توی قلمچی آزمون میدید، فردی که لقبش پشتیبان هست آزمون های شما رو برگزار میکنه و نتایج شما رو پیگیری میکنه. جلسه پنج نفره تشکیل میده و کارنامه های شما رو تحلیل میکنه. اینها حداقل اون چیزهایی هستن که خود قلمچی ادعاشو میکنه. اما آیا واقعن یک همچین اتفاقی می افته؟
پشتیبان قلمچی شما در 90 درصد مواقع یا یک دانشجوئه که برای گذران زندگیش مجبوره توی قلمچی کار کنه یا یک مشاور آموزش پرورشیه که برای این که بتونه درآمد بیشتری کسب کنه شده پشتیبان. کاری هم که پشتیبان انجام میده توی این چند مورد خلاصه میشه :
  • برگزار کردن آزمون ها، بدون نظارت به تقلب و... . اکثر آزمونها توی شرایط خیلی بدی برگزار میشن. کلاس های کوچیک و نفرات زیاد، به طوری که هی چی که حل میکنی رو بغل دستیت میبینه. خود پشتیبان ها هم بعد پخش سوالات (که همیشه و بدون استثتا تاخیر داشته) غیب میشه و میره با گوشیش بازی میکنه. هیچ نظارتی بر روی آزمون ها نیست و اگه ببینید یکی گوشی یا ماشین حساب در آورده تعجبی نمیکنید. آزمون به همین ترتیب ادامه پیدا میکنه و در نهایت پاسخبرگ رو از شما میگیره و بسته بعد آزمون رو تحویلتون میده.
  • زنگ زدن هفته ای یکبار. این کار صرفن به این خاطر انجام میگیره که جزو تعهدات شغلیشه و شما توی فرم نظرسنجی "پشتیبان در هفته گذشته با من تماس گرفته" رو تیک بزنید. معمولن هم پنجشنبه ها یا چهارشنبه ها زنگ میزنه و بهتون میگه که جمعه آزمون دارید. غیر این من چیز خاصی ندیدم. اگه درصداتون پایین باشه به جای شما با مامان باباهاتون حرف میزنه و قانعشون میکنه که بچشون (یعنی شما) باید فلان کتاب رو بخره و توی فلان همایش و کلاس و ... شرکت کنه. هزینش هم n هزار تومنه ولی صرفا به خاطر گل روی شما ازتون n-x تومن پول میگیریم. به این ترتیب شما دوستان گرامی (با عرض معذرت) خر میشید و اون طرف اونا سود میکنن.
  • جلسه پنج نفره. توی یکی از مراکز یا مدارس برگزار میشه و توش شما باید بابت تک تک درصداتون جواب پس بدید. این که بگید سوالاش سخت و غیرمنطقی بود بهانست، معمولن توی جواب میگن سوالات استانداردن و شما ضعیفید!!!! باید بیشتر با کتابهای آبی و زرد و... کار کنید تا قوی بشید. تعجب نکنید، این جزوی از فرایند خر کردن شماست!
این خلاصه کارهاییه که پشتیبان انجام میده. این تجربیاتیه که من و دوستان دانشگاهیم از قلمچی داشتیم و هیچ اغراقی توش نبود. عین واقعیت ...

فروش سوالات پیش از آزمون

 این تلخ ترین بحث توی این پسته. حرفهایی که توی این بخش زده میشه کاملن واقعیت داره و اشک من و خیلیای دیگه رو در آورده، اعتماد به نفسمونو آورده پایین و باعث شده که پدر مادرامون ما رو بد قضاوت کنن!
متاسفانه سوالات قلمچی قبل شروع آزمون توسط بعضی از پشتیبان هاش از لو میرن. اوایل که پاسخنامه پخش میشد خیلی راحت میتونستن جواب تست ها رو بنویسن ولی بعد ها که سر همین قضیه پاسخنامه ها رو اینترنتیش کردن و توی آزمون بعد پخشش میکردن، این افراد شیاد تیم تشکیل میدادن و سوالات رو حل میکردن و پاسخبرگش رو مینوشتن. کسی هم که این سوالات رو میخرید جوابها رو توی گوشیش داشت و زود پاسخبرگش رو پر میکرد. این افراد اوایل کم بودن و توی اینستاگرام تک و توک پیدا میشدن ولی بعد ها خیلی زود زیاد شدن. توی تلگرام هم تا دلتون بخواد پیدا میشن.
وقتی که سوم دبیرستان بودم به یک مورد خیلی عجیب برخوردم. آخرای آزمون بود و طبیعتن باید شیمی حل میکردم. سوالات شیمیش خیلی سخت بودن و من فقط 4 تاشو تونستم حل کنم. بعد که تموم کردم وسایلمو جمع کردم و اینور اونور نگاه میکردم. به طور تصادفی صندلی بغلیمو دیدم که سوالات شیمی رو بدون حل کردن و صرفا با نگاه کردن به صورتشون حل میکرد! خیلی تعجب کردم و استرس گرفتم که بابا اینا دیگه کین! من کجام اینا کجان! چجوری میتونه انقدر راحت حل کنه اینارو؟!
بعد چند دقیقه که آزمون تموم شد و پشتیبان پاسخبرگ ها رو ازمون گرفت، نتونستم خودمو نگه دارم و بهش گفتم که "بابا دمت گرم! چجوری تونستی شیمی هاشو انقدر راحت حل کنی؟!".  خیلی عجیب خندید و گفت که "بابا من فلان جا میرم کلاس خصوصی، از انی ده تا سوال 8 تاشو دیروز برامون حل کرد!" ازش پرسیدم که "اینا که سوال کنکور نبودن، (چون سوالات کنکورو قبلن حل کرده بودم میدونستم که اونا سوال کنکور نیستن) پس از کجا براتون گیرش آورده؟!؟" گفت "نمیدونم ولیبرای خود منم مشکوکه!". اتفاقن برای من هم مشکوک بود، برای شما نیست؟!؟

الآن برم قلمچی یا نرم؟!

اگه توی قلمچی ثبت نام کردید و یا (مثل من) بورسیه هستید، آزمون دادنتون هیچ ایرادی نداره اگه این نکته های بالا رو بدونید. رتبه هاتون رو مقایسه نکنید چون کنکور و قلمچی زمین تا آسمون با هم فرق دارن. خودتونو با دوستاتون مقایسه نکنید چون کنکور با هر آزمون دیگه ای زمین تا آسمون فرق داره. آزمون بدید ولی بدونید که رتبه هاتون الکیه و حیلیا سوالاتو خریدن. از آزمون دادن برای تطبیق دادن خودتون با شرایط کنکور استفاده کنید و نقاط ضعف خودتون رو شناسایی کنید. زیاد سخت نگیرید تا آخرش مثل من پشیمون نشید! مطمئن باشید ارزش آزمون های قلمچی اونقدری نیست که به خاطرش قرص اعصاب بخورید، آرامش خودتون رو حفظ کنید و بدونید که بعد کنکور از داشتن این استرس و دغدغه های الکی پشیمون میشید.

کلام آخر

دیگه خستتون نمیکنم. اگه نوشتن این پست یکم طولانی شد به خاطر اینه که درگیر جابجایی و دانشگاه و خوابگاه بودم. خلاصه ببخشید دیگه! نظراتتون رو با کمال میل میشنوم. به شرافتم قسم میخورم تمام چیزهایی که توی این مطلب نوشتم از دانسته های خودم بوده و هیچ جاش درصدی غلو یا گنده گویی نکردم. اینها هم تجربیات منن هم تجربیات دوستانی که توی دبیرستان باهاشون آشنا شدم. فعلا!


  • ۹۵/۰۶/۱۶

قلمچی

نظرات (۹)

حرف اول و اخر را خود ادم میزنه قلمچی و ازمون های دیگه همگی وسیله هستند
پاسخ:
علاوه بر این که حرف شما درسته، به نظر من حتی وسیله هم نیست ...
منه اوسکول که فردا آزمون دارم و یه سال بعد کنکور الان فقط دارم تو وبا دنبال ی راهی میگردم که حداقل شب بتونم بدون استرس بخابم . لعنت به هر سیاستی که توی موفقیته ...
پاسخ:
7 فروردین آخرین باری بود که توی قلمچی آزمون دادم. بعد اون دیگه هیچوقت نرفتم قلمچی.
در مورد استرستون هم فک کنم مطلبی که با عنوان "کنکورنامه، جنگ بر سر استرس" نوشتم کمکتون کنه.
اگه یه دفعه دیگه برگردم سال آخرو میرم سنجش و قلم چی شاید جمع بندیاش رو فقط :|
پودر میکنه آدمو
پاسخ:
نفوس بد نزنید ایشالا که برنمیگردید. (البته توی مفهوم مثبش!)
لعنت به قلم چی و کنکور
چرا کشور های اروپایی و امریکا کنکور ندارن؟؟؟؟؟
پاسخ:
اونجا هم سختی‌های خودشو داره. ببینید دانشگاه‌های خارج از کشور عمومن رایگان نیست، بلکه باید یک هزینه‌ای رو هر ترم برای دانشگاه بدید مگر اینکه فاند بگیرید.
لعن الله علی کاظم قلمچی !!
لعنت به کنکور و همه کسایی که مانع حذفش میشن .
لعنت به سهمیه ها.
چرا تو دنیا فقط چندتا کشور عقب مانده این بدبختی رو سره دانش آموزاشون می یارن؟؟؟
چرا ایران کنکور داره ؟؟؟
چرا کشور های اروپایی و آمریکا و... کنکور ندارن؟؟؟
من عاشق رشته پزشکی ام نه به خاطر پولش اصلا پولش به کارم نیاد .
دو سال جهشی خونده بودم (IQ 135) همه من رو به عنوان نابغه می شناختن اما چون به طور مادرزاد بیماری نقرص دارم و وقتی استرس دارم اسید اوریکم میره بالا و نمی تونم خیلی طولانی بنشینم (مفصلام خیلی درد میگیره) و این درسای چرت وپرت کی هیچ ربطی به پزشکی نداره رو بخونم تو کنکور قبول نشدم الان سال چهارمِ که می خواهم کنکور بدم تا پزشکی قبول شم .
کنکور اولم رو تو 16 سالگی دادم و الان 19 سالمِ
چند سالی هست که از افسردگی رنج می برم
چرا اجازه نمی دین مثل همه کشور های پیشرفته بخش خصوصی بارعایت استانداردها وارد آموزش پزشکی بشه!!!
سلام جناب مهندس امید وارم حالتون خوب باشه...ای کاش این آقایی که آخرین نظر رو گذاشتن اینی که مینویسمو میخوندن..
کنکور تجربی هیچ ربطی به هوش نداره چه بسا افرادی که دانشجو پزشکی و دندانپزشکی تهران هستن و بهره هوشی متوسطی دارن ،از رو نوشته هاتون متوجه استرس فراوونتون شدم شما علیٰ رغم بیماری که دارین حتما میدونین که استرس به طرز عجیبی عملکرد مغز رو میاره پایین و چون کنکور یه بازه زمانی طولانی هس و شما خواه یا ناخواه تحت تنش های روحی و روانی قرار میگیرین به دلیل ترشح بیش از حد کورتیزول ایمنی بدنتون به شدت کم میشه و خدایی ناکرده درد و بیماری...
به نظر من که خودم این راه رو طی کردم سعی کنین آرامش داشته باشین درسته سخته ولی شدنیه من کسـی بودم که هر عصر قلمچی گریه میکردم و از اسفند دیگه قلمچی ندادم...اصلا روزایی که قلمچی داشتم انگار دنیا رو سرم خراب میکردن ...ولی از عید انرژی عجیبی گرفتم و بهترین استفاده رو از دوران جمع بندی بردم من ١٧سال کامل عیدا شمال بودم و به قول دوستان عشق و حال ولی هیچ عیدی رو به اندازه عید سال کنکورم دوس ندارم چون لذت بردم ...مشکل بچه های تجربی اینه که به درصدای فوق العاده بالا فکر میکنن اما پزشکی فقط پزشکی تهران نیس بقیه شهرها هم با کیفیتن و میشه با یه رنج عادی و نرمال موفق شد امیدوارم که همگی به هدفی که واسش میجنگن برسن:)
دختر. من ۱۷ سالشه و امسال کنکور تجربی داره فوق العاده زرنگ و. درسخون و باهوشه اما لعنت به قلمچی که داشت اعتماد به نفس دخترمو تمام و کمال با سوالات مزخرف و جوابهای مزخرفترش ارش میگرفت دخترم فقط امسال از مهرماه تو ازمونا ثبت نام کرد اونم به اصرار. مدرسش از. یه جایی به بعد. دیگه نذاشتم امتحان بده چون دیدم این ازمونا هیچ معیاری برای سنجش دخترم نیست حتی اپسیلونی به درد اموزش دادن هم نمیخوره تک تک صحبتهای اقای بهراد صد درصد درسته عین حقیقت انشالله وقتی دخترم قبول بشه و فرصتی برای مصاحبه براش پیش بیاد تصمیم داره حتما دانش اموزان رو در. مورد قلمچی اگاه یکنه تا الکی پولشون ،وقتشون و مهمتر. از هم ایندشون رو در راه این موسسه سراسر فریب و اشتباه هدر ندن
پاسخ:
امیدوارم دختر شما هر چه زودتر با سرعت بیشتری پله‌های موفقیت رو بره بالا و یه روزی مثل من از دونسته هاش بنویسه :)
ممنون بابت انرژی مثبتی که دادید.
کاظم قلمچی مهندس معدن که اصلا صلاحیت اداره آموزشی را ندارد وبا باند بازی در عرض چند سال یکی از بزرگترین میلیاردرهای ایران میباشد ..وامثال این لعنتی اجازه نمیدهند که این کنکور فرسایشی برداشته شود..کنکوری که در هیچکجای دنیا وجود ندارد لطفا در مورد دانشگاه ..هاروارد..یو سی ال ای..کمبریج..دانشگاههای بلژیک خواهشا تحقیق کنید بسیار ساده کافی در گوگل اسم دانشگاه را وارد کنید ببینید اینطوری دانشجو میپذیرند؟
پاسخ:
البته من فکر می‌کنم موانع بیشتر و مهم‌تر از قلمچی در سر راه برداشته شدن کنکور قرار دارن. قلمچی یکیشونه ولی کلش نیست. باید توجه داشته باشیم که آمریکا یک کشور کاپیتالیستیه و اروپا عمدتن سوسیال دموکراته و... ج.ا چهل سال پیش با شعار‌های سوسیالیستی اومد سر کار ولی الآن توی فازیه که بهش می‌گن نئولیبرالیسم. یعنی تبدیل تدریجی سیستم‌ها یه سرمایه داری.
در ضمن کنکور در ژاپن هم وجود دارد.
در کل متن شما رو (با این که همدلی دارم باهاش) ولی ناشی از احساسات می‌بینم و نه از سر تحقیق.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.